# Williams® MA-2-1/2A Standard Length Socket Driver Bit, 1/4 in, 5/64 in

**Brand:** [WILLIAMS](https://maxsupplyco.com/brands/WILLIAMS)
**SKU:** THA75734
**MPN:** JHWMA-2-1/2A
**Price:** $7.85 · in stock
**URL:** https://maxsupplyco.com/product/williams-ma-2-1-2a

## Features

- High polished chrome finish socket cleans easily
- 2 pc design allows bits to be replaced easily

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 662459201270 |
| Type | Standard Length |
| Brands | WILLIAMS |
| Bit Size | 5/64 in |
| Bit Type | Hex |
| Drive Size | 1/4 in |
| Width (in) | 0.5118 |
| Height (in) | 0.512 |
| Length (in) | 1.81 |
| Manufacturer | Snap-on Industrial Brands |
| Package Quantity | 1/Each |
| Measurement System | Imperial |
| Manufacturer Part Number | JHWMA-2-1/2A |

## Description

Williams® Socket Driver Bit, Standard Length, Imperial, 1/4 in Drive, Hex Bit, 5/64 in Bit, 1-1/2 in OAL, High Polished Chrome.

Features

- High polished chrome finish socket cleans easily

- 2 pc design allows bits to be replaced easily
