# Williams® BA-6A Standard Length Socket Driver Bit, 3/8 in, 3/16 in

**Brand:** [WILLIAMS](https://maxsupplyco.com/brands/WILLIAMS)
**SKU:** THA73960
**MPN:** JHWBA-6A
**Price:** $8.22 · in stock
**URL:** https://maxsupplyco.com/product/williams-ba-6a

## Features

- High polished chrome finish socket cleans easily
- 2 pc design allows bits to be replaced easily

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 662459211637 |
| Type | Standard Length |
| Brands | WILLIAMS |
| Bit Size | 3/16 in |
| Bit Type | Hex |
| Drive Size | 3/8 in |
| Width (in) | 0.6693 |
| Height (in) | 0.669 |
| Length (in) | 1.8504 |
| Manufacturer | Snap-on Industrial Brands |
| Package Quantity | 1/Each |
| Measurement System | Imperial |
| Manufacturer Part Number | JHWBA-6A |

## Description

Williams® Socket Driver Bit, Standard Length, Imperial, 3/8 in Drive, Hex Bit, 3/16 in Bit, 1-7/8 in OAL, High Polished Chrome.

Features

- High polished chrome finish socket cleans easily

- 2 pc design allows bits to be replaced easily
