# Ridgid® 64782 Drop Head Nozzle H-64, for Use with Model KJ-2200 1-1/4 to 6 in Water Jetter, 1/8 in FNPT

**Brand:** [RIDGID](https://maxsupplyco.com/brands/RIDGID)
**SKU:** PTS52174
**MPN:** 64782
**Price:** $104.74 · in stock
**URL:** https://maxsupplyco.com/product/ridgid-64782

## Features

- Model: H-64

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 095691647825 |
| Brands | RIDGID |
| Width (in) | 4.5 |
| Height (in) | 0.4 |
| Length (in) | 6 |
| Manufacturer | Emerson Electric |
| NPT Tap Size | 1/8 in FNPT |
| Inside Diameter | 3/16 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Suitable For Use With | 1-1/4 to 6 in Model KJ-2200 Water Jetter |
| Manufacturer Part Number | 64782 |

## Description

Ridgid® drop head nozzle, for use with model KJ-2200 1-1/4 to 6 in water jetter, 1/8 in FNPT, 3/16 in ID.

Features

- Model: H-64
