# Klein® 32800 6-in-1 Heavy Duty Multi-Nut Driver, 3/16, 1/4, 5/16, 3/8, 7/16 and 9/16 in, Hollow Shank, Black

**Brand:** [KLEIN TOOLS](https://maxsupplyco.com/brands/KLEIN%20TOOLS)
**SKU:** THA41300
**MPN:** 32800
**Price:** $24.98 · in stock
**URL:** https://maxsupplyco.com/product/klein-32800

## Features

- Solid build quality with nut drivers that exceed the standard torque performance
- Hollow shafts accommodate long bolts
- Color coded bands for easy identification
- Wrench assist to help remove stubborn fasteners
- Wrench assist for added torque

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 092644328008 |
| Type | 6-in-1 |
| Brands | KLEIN TOOLS |
| Material | Steel |
| Width (in) | 4.75 |
| Height (in) | 1.9 |
| Length (in) | 11 |
| Manufacturer | Klein Tools |
| Shaft Length | 4 in |
| Shank Length | 4 in |
| Overall Length | 9.5 in |
| Number of Pieces | 4 |
| Number of Points | 6 |
| Nut Driver Sizes | 3/16 in, 1/4 in, 5/16 in, 3/8 in, 7/16 in, 9/16 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Manufacturer Part Number | 32800 |

## Description

Klein® Multi-Nutdriver, 6-in-1 Heavy Duty, 9-1/2 in OAL, Round Shank, 4 in Shank Length, 6 Points, Black, Steel.

Features

- Solid build quality with nut drivers that exceed the standard torque performance

- Hollow shafts accommodate long bolts

- Color coded bands for easy identification

- Wrench assist to help remove stubborn fasteners

- Wrench assist for added torque
