# Klein® 32594 Multi-Bit Screwdriver, 6-in-1 Stubby Ratchet, Imperial, Phillips®/Slotted/Square Bit, 3-1/2 in OAL

**Brand:** [KLEIN TOOLS](https://maxsupplyco.com/brands/KLEIN%20TOOLS)
**SKU:** 32594-11611
**MPN:** 32594
**Price:** $16.99 · in stock
**URL:** https://maxsupplyco.com/product/klein-32594

## Features

- Ratcheting mechanism allows user to work faster and with more efficiency
- Cushion grip handle for greater torque and comfort

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 092644325946 |
| Brands | KLEIN TOOLS |
| Bit Size | #2 |
| Material | Steel |
| Width (in) | 2.3 |
| Height (in) | 1.25 |
| Length (in) | 6.8 |
| Square Bits | #1, #2 |
| Manufacturer | Klein Tools |
| Slotted Bits | 3/16 in |
| Overall Length | 3.5 in |
| Nut Driver Sizes | 1/4 in, 5/16 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Manufacturer Part Number | 32594 |

## Description

Klein® Multi-Bit Stubby Screwdriver, 6-in-1 Ratcheting, Imperial, Phillips®/Slotted/Square Recess Bit, 3-1/2 in OAL, Cushion Grip, Steel

Features

- Ratcheting mechanism allows user to work faster and with more efficiency

- Cushion grip handle for greater torque and comfort
