# Klein® 32593 6-in-1 Ratcheting Stubby Screwdriver, 4 pcs, Cushion Grip Handle, Steel

**Brand:** [KLEIN TOOLS](https://maxsupplyco.com/brands/KLEIN%20TOOLS)
**SKU:** 32593-11611
**MPN:** 32593
**Price:** $17.97 · in stock
**URL:** https://maxsupplyco.com/product/klein-32593

## Features

- Ratcheting mechanism allows user to work faster and with more efficiency
- Cushion grip handle for maximum torque and comfort

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 092644325939 |
| Brands | KLEIN TOOLS |
| Bit Size | #1, #2 |
| Material | Steel |
| Width (in) | 2.3 |
| Handle Type | Cushion Grip |
| Height (in) | 1.25 |
| Length (in) | 6.8 |
| Manufacturer | Klein Tools |
| Slotted Bits | 1/4 in, 3/16 in |
| Overall Length | 3.5 in |
| Number of Pieces | 4 |
| Nut Driver Sizes | 1/4 in, 5/16 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Manufacturer Part Number | 32593 |

## Description

Klein® Stubby Screwdriver, 6-in-1 Ratcheting, Imperial, Phillips®/Slotted Bit, 3-1/2 in OAL, Cushion Grip, 4 pc, Steel

Features

- Ratcheting mechanism allows user to work faster and with more efficiency

- Cushion grip handle for maximum torque and comfort
