# Klein® 32561 6-in-1 Stubby Multi-Bit Screwdriver, 4 pc, Cushion Grip Handle, Steel

**Brand:** [KLEIN TOOLS](https://maxsupplyco.com/brands/KLEIN%20TOOLS)
**SKU:** THA36388
**MPN:** 32561
**Price:** $11.98 · in stock
**URL:** https://maxsupplyco.com/product/klein-32561

## Features

- Interchangeable shaft holds 4 universal tips and converts to 2 nut driver sizes
- Compact design features standard 1-1/4 in (32 mm) shaft allowing easy access to tight work spaces
- Cushion grip handle allows for greater torque and comfort

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 092644325618 |
| Brands | KLEIN TOOLS |
| Bit Size | #1, #2 |
| Bit Type | Phillips®/Slotted |
| Width (in) | 2.8 |
| Handle Type | Cushion Grip |
| Height (in) | 1.5 |
| Length (in) | 11.5 |
| Manufacturer | Klein Tools |
| Shaft Length | 1-1/4 in |
| Slotted Bits | 3/16 in, 1/4 in |
| Overall Length | 3.25 in |
| Number of Pieces | 5 |
| Nut Driver Sizes | 1/4 in, 5/16 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Measurement System | Imperial |
| Manufacturer Part Number | 32561 |

## Description

Klein® Screwdriver, 6-in-1 Multi-Bit, Imperial, Phillips®/Slotted Bit, 3.406 in OAL, Cushion Grip, 4 pc, Quick-Change Bit Retainer, Steel.

Features

- Interchangeable shaft holds 4 universal tips and converts to 2 nut driver sizes

- Compact design features standard 1-1/4 in (32 mm) shaft allowing easy access to tight work spaces

- Cushion grip handle allows for greater torque and comfort
