# Klein® 32477 10-in-1 Quick-Change Screwdriver Set, 6 pc, Steel, Polished Chrome

**Brand:** [KLEIN TOOLS](https://maxsupplyco.com/brands/KLEIN%20TOOLS)
**SKU:** THA39163
**MPN:** 32477
**Price:** $16.99 · in stock
**URL:** https://maxsupplyco.com/product/klein-32477

## Features

- Cushion grip handle for greater torque and comfort
- End of handle is marked to quickly identify tool

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 092644324772 |
| Type | 10-in-1 |
| Brands | KLEIN TOOLS |
| Bit Size | #1, #2 |
| Material | Steel |
| Tip Size | T10, T15 |
| Tip Type | TORX |
| Drive Size | 1/4 and 5/16 in |
| Shank Type | Solid |
| Width (in) | 2.75 |
| Handle Type | Cushion Grip |
| Height (in) | 1.5 |
| Length (in) | 11 |
| Square Bits | #1, #2 |
| Manufacturer | Klein Tools |
| Slotted Bits | 1/4 in, 3/16 in |
| Overall Length | 7.75 in |
| Arbor/Shank Size | 4 in |
| Nut Driver Sizes | 5/16 in, 1/4 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Measurement System | Imperial |
| Manufacturer Part Number | 32477 |

## Description

Klein® Screwdriver Set, 10-in-1 Quick-Change, Imperial, 6 pc, Cushion Grip, Yes Screwdriver Types Included, No ESD-Safe, No Insulated, 4 in Solid Shank, 1/4 and 5/16 in Drive, 7-3/4 in OAL, Steel, Polished Chrome, Black/Yellow, 7-3/4 in L.

Features

- Cushion grip handle for greater torque and comfort

- End of handle is marked to quickly identify tool
