# Klein® 32476 Screwdriver Set, 5-in-1 Quick-Change, Imperial, 3 pc, Cushion Grip, ESD-Safe: No, Non-Insulated, No Magnetized Tip

**Brand:** [KLEIN TOOLS](https://maxsupplyco.com/brands/KLEIN%20TOOLS)
**SKU:** 32476-11611
**MPN:** 32476
**Price:** $11.98 · in stock
**URL:** https://maxsupplyco.com/product/klein-32476

## Features

- Cushion grip handle allows for greater torque and comfort
- End of handle is marked to quickly identify tool

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| UPC | 092644324765 |
| Brands | KLEIN TOOLS |
| Bit Size | #1, #2 |
| Width (in) | 2.75 |
| Handle Type | Cushion Grip |
| Height (in) | 1.5 |
| Length (in) | 11 |
| Manufacturer | Klein Tools |
| Slotted Bits | 1/4 in, 3/16 in |
| Overall Length | 7.75 in |
| Nut Driver Sizes | 5/16 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Manufacturer Part Number | 32476 |

## Description

Klein® Screwdriver Set, 5-in-1 Quick-Change, Imperial, 3 pc, Cushion Grip, Yes Screwdriver Types Included, No ESD-Safe, No Insulated, No Magnetized Tip, 4 in Solid Shank, 5/16 in Drive, 7-3/4 in OAL, Steel, Polished Chrome, Black/Yellow, 7-3/4 in L.

Features

- Cushion grip handle allows for greater torque and comfort

- End of handle is marked to quickly identify tool
