# BBI® 390260 Flat Washer, 3/4 in ID x 1-3/4 in OD, 0.105 in Thick

**Brand:** [BBI](https://maxsupplyco.com/brands/BBI)
**SKU:** SFA11280
**MPN:** 390260
**Price:** $0.30 · in stock
**URL:** https://maxsupplyco.com/product/bbi-390260

## Specifications

| Spec | Value |
|---|---|
| Brands | BBI |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Thickness | 0.105 in |
| Height (in) | 1.75 |
| Manufacturer | Brighton-Best International |
| Inside Diameter | 3/4 in |
| Outside Diameter | 1-3/4 in |
| Package Quantity | 1/Each |
| Standard Approvals | ANSIASTMDINSAE |
| Manufacturer Part Number | 390260 |

## Description

BBI® Flat Washer, series: 390, 3/4 in Inside dia, 1-3/4 in Outside dia, 0.105 in Thickness, 304 Stainless Steel, Material Grade: A2(18-8).
